Kaip pasigaminti baldus patiems

Juk baldininkai iš tokios pat "mėsos" kaip ir mes, taip? Tai kodėl gi nepasigaminus baldų patiems? Žinoma! Mes galime!

Paminėsiu keletą niuansėlių, kurie galbūt Jums padės apsispręst: gamintis patiems ar ne.

 

1. Gaminuosi pats, tai jokiu būdu nereiškia, kad baldas gavosi nemokamai.

2. Su masine gamyba nepakonkuruosite: tikrai neapsimoka gaminti kažkokio parduotuvinio baldo kopiją. Gausis tikrai brangiau, be to dar laiko sugaišite.

3. Gamintis patiems apsimoka tik:

- stacionarius baldus, t.y. tuos kurie pritaikyti pagal Jūsų namus (pvz. drabužinė, virtuvė)

- išskirtinio dizaino. Tokius kokių norite, bet niekur nerandate.

- "prabangius" baldus. Nežinau ar tinkamai pavartojau žodį "prabangus", bet turėjau galvoj tokius baldus, kuriuose sumontuota aukšto lygio furnitūra, kažkokios mandros baldinės plokštės ir t.t.

 

Įdomiausia dalis - kaina... Viskas iš esmės priklauso nuo pasirinktų medžiagų (plokštė, furnitūra) ir nuo pasirinktų pjovėjų. Jei taip grubiai, tai savos gamybos baldo kaina gaunasi perpus mažesnė, nei analogiško užsakyto pas baldininkus. Paprastai tariant, jei baldininkai "užsigiedojo" 1000eur, darant patiems kainuos ~500eur. Savaime suprantama, sugaištas laikas (projektuojant, važinėjant, surinkinėjant...) neskaičiuojamas... na gi sau darom...

 

Trumpai apie procesą, etapais:

1. Sugalvojam ko norim (iš esmės, tai yra sunkiausias etapas). Čia labai gelbsti pasivaikščiojimai po baldų salonus. Taip pat rekomenduočiau apsilankyti ir prabangesnės furnitūros salonuose - galbūt rasite Jums tinkančių idėjų. Ten paprastai būna prigamintų baldų (kurie neparduodami) su įvairiais mechanizmais ir funkcijomis. Kitaip tariant - ten yra furnitūros reklama praktiniame pavidale, bet pažiūrėt verta.

2. Projektuojam. Geriausia kompiuterine programa paišyt. Iš karto su tiksliais matmenim, su spalvom ir t.t. Rekomenduoju prieš projektavimą nusipirkt furnitūrą (durelių lankstai, stalčių bėgeliai, kitokie mechanizmai) - bus daug paprasčiau apskaičiuot tarpus, užleidimus, suleidimus ir kitus niuansėlius... Projektuodami pasimatuojat mechanizmą ir tampa aišku: kur ir kiek jam vietos reikia.

3. Užsakom plokštes. Kai jau turim plokščių matmenis ir žinom spalvas - susisiekiam su plokščių pjovėjais. Užsakom išpjaut plokštes ir užlaminuot reikiamas briaunas. Briaunas galima ir patiems užsilaminuot, bet tik plona melamino juostele (gaunasi pigiau). Tačiau nerekomenduoju. Geriau užsakyt pas pjovėjus. Jie užlaminuos PVC juostele (0.8mm arba 2mm storio, pagal Jūsų pageidavimą).

4. Surinkimas. Čia vien plaktuko ir replių neužteks :-) Reikės ir vieno-kito specifinio įrankio (neišsigąskite, jie nebrangūs). Gręžimas, sukimas, kalimas, pjovimas... viskam reikia įrankių ir pradžiai bent minimalių sugebėjimų....

 

Sėkmės !!!