Plytelių klijavimas

Tema gan plati ir daug kur išdiskutuota, todėl apie klijavimo ypatumus tikrai nerašysiu.

Žemiau yra nuotrauka (tiksliau 3 nuotraukų miksas) su plytelėmis išklotomis sienomis. Atkreipkite dėmesį į raudonomis rodyklėmis pažymėtas vietas. Ar pastebėjote ką bendro turi tos vietos?

Jei nepastebėjote tarp tų nuotraukų nieko bendro - nieko baisaus. Paaiškinsiu...

Bendras pažymėtų vietų bruožas yra tas, kad per rodyklėmis pažymėtus matmenis nuo kampo iki kampo nėra pjaustytų plytelių. Tai atsitiko tikrai ne atsitiktinai - viskas planuota, matuota, skaičiuota... Iš esmės, tai aktualu tik tuo atveju, jei kažką keičiate sienos geometrijoje, pvz atsiranda įdubimai, atsikišimai... Kaip tai padaryti? Ogi visai paprastai: tiesiog prieš darant sienos pakeitimus reikia nusipirkti planuojamas kloti plyteles (na arba bent po 1-2vnt), kad būtų ką pamatuot prieš kažką darant. Kam to reikia? Vėlgi atsakymas paprastas: nepjaustytos plytelės gražiau atrodo ir greičiau klijuojasi ;-)

Ar Jums to reikia - spręskite patys.

Kampai

Gal ir smulkmena, bet patogumas iš smulkmenų ir susideda...

Nuotraukoje yra "praėjimo" kampas. Toje vietoje kažkada buvo durys, bet jų nusprendėme atsisakyti. Išlupus staktas teko tinkuot, lygint. Kampus padariau taip ne visai "standartiškai" - užapvalintus. Tam panaudojau plastikines pusapvales juosteles, skirtas plytelėmis klijuojamų sienų kampams. Prieš uždažant jas tiesiog užtenka sušiaušt šlifavimo tinkliuku ir viskas puikiai nusidažo. Nuotraukoje atrodo, kad į kampą sueinančių sienų spalvos yra skirtingos, bet tik taip atrodo dėl skirtingo apšvietimo . Ten spalvos vienodos.

Dabar užapvalintų kampų privalumai ir trūkumai prieš "smailus".

Privalumai:

- neapsidaužo

- draugiškesni atsitrenkus :-)

Trūkumai:

- sudėtingiau padaryt

- neaiškus rezultatas, jei į kampą sueinančių sienų spalvos ar dangos skirtingos.